VIDEO | Leipzig mposhti Eintrachtin dhe mbrojti trofeun në Kupën e Gjermanisë

Foto: EPA-EFE / CLEMENS BILAN

Lojtarët e Leitzpig fituan sonte Kupën e Gjermanisë pasi mposhtën në finale Eintracht Frankfurt me rezultat 2:0.

Nuk pamë shumë në 45 minutat e para në stadiumin Olimpik të Berlinit, kërcënuan fillimisht Bulls. Werner, dhe para përfundimit të pjesës Nkunku gjuajti jashtë portës.

Eintracht e hapi më mirë pjesën e dytë, në mesin e së njëjtës Götze gjuajti një goditje të cilën e priti. Blasfemi, dhe dënimi erdhi shpejt. Ishte minuta e 71-të kur Christopher Nkunku mundi të dobëtin pas një aksioni të gjatë Kurth dhe solli një avantazh.

Eintracht shkoi gjithçka ose asgjë që nga ai moment dhe e shfrytëzoi sa më shumë Dominic Soboslai që në minutën e 85-të shënoi finalen 2:0.

Për Leipzig, ky ishte trofeu i dytë në historinë e klubit pasi fituan të parin vitin e kaluar.

Një burrë vendos rrota 10 metra me kalo në një Tesla dhe e drejton atë me kokë poshtë
by u/xliarliarx in interesant

Një burrë vendos rrota 10 metra me kalo në një Tesla dhe e drejton atë me kokë poshtë
by u/xliarliarx in interesant

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës