VIDEO | Kupa e Gjermanisë: Bayern dhe Leipzig me siguri do të arrijnë në çerekfinale

Bayern Munich nuk pati probleme sonte dhe me fitoren bindëse ndaj Mainzit me rezultat 0:4 kaloi në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë.

Favoriti i kësaj ndeshje e përfundoi punën në pjesën e parë kur shënoi tre gola. Rezultati u hap me golin e Çupo Moting pas vetëm 17 minutash lojë. Në fund të gjysmë ore Jamal Musiala rritet në 0:2. Para përfundimit të pjesës së parë ai hyri në listën e golashënuesve Leroy Sane.

Në pjesën e dytë, Bayern sigurisht që mbajti avantazhin për të shënuar golin e katërt para përfundimit të takimit Alphonso Davis.

Më herët sot është luajtur ndeshja mes Leitzpig dhe Hoffenheim, në të cilën mbrojtësi i trofeut këtë sezon ka shënuar fitore 3:1. Ata shënuan golat për Leipzig Forsberg, Lymer и Werner. Goli ngushëllues për Hoffenheim ishte vepër e Dolberg.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.