VIDEO: Krstoviç për një triumf të rëndësishëm të Malit të Zi ndaj Bullgarisë

foto: facebook/Fudbalski savez Crne Gore - Federata e Futbollit të Malit të Zi

Në ndeshjen e parë të grupit “G” të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024, sot kombëtarja e Malit të Zi fitoi 0:1 ndaj Bullgarisë.

Shënues i golit të vetëm në stadiumin “Hooverfarm” të Razgradit ishte Krstoviç në minutën e 70-të të ndeshjes.

Golashënuesi i Dunajska Streda, i cili shënoi 23 gola në 29 ndeshje këtë sezon, i përmbushi pritjet në këtë ndeshje, duke shënuar golin e tij të parë për kombëtaren më të mirë të Malit të Zi.

Në të njëjtin grup sonte nga ora 20.45:XNUMX, përzgjedhja e Serbisë pret Lituaninë.

Më 27 mars, malazezët do të takohen me serbët në Podgoricë, ndërsa Hungaria do të takohet me Bullgarinë në Budapest.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës