VIDEO | Kremonese tronditi edhe Romën për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë

Romët dhe Jose Mourinho përjetuan një eliminim befasues nga Kupa e Italisë pasi sonte në shtëpi u mundën nga Cremonese me rezultat 1:2.

“Ujku” konsiderohej si favorit i madh para fillimit të ndeshjes, por Cremonese edhe një herë tregoi se po ecën mirë këtë sezon në Coppa Italia. Kjo skuadër më parë eleminoi Napolin.

Mourinho doli me një skuadër të kombinuar, por edhe në një skuadër të tillë Roma kontrolloi lojën në XNUMX minutat e para. Megjithatë, kur Roma nuk i shfrytëzoi shanset e veta Desserts nga një penallti kaloi në avantazh Cremonese.

Në pjesën e dytë në lojë hyri Roma Dybala, Smalling и Želinski, dhe menjëherë pas kësaj pasoi një tjetër tronditje për romët. Çeliku goditi rrjetën e tij dhe Cremonese arriti në 0:2. Roma krijoi raste, por shfrytëzoi vetëm një në minutën e 94-të, kur shënoi Të bardhët.

Cremonese do të luajë kundër Fiorentinës në gjysmëfinale, ndërsa në gjysmëfinalen e dytë Interi pret më të mirën e derbit të nesërm mes Lazios dhe Juventusit.