VIDEO: Mbreti Charles në Francë, incident i vogël me automjetin nga procesioni në Paris

Mbreti Charles III / Foto: EPA-EFE/ALEXANDER BECHER

Mbreti britanik Charles III filloi sot një vizitë zyrtare treditore në Francë, gjatë së cilës do të takohet me presidentin francez Emmanuel Macron me qëllim përmirësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla filluan vizitën e tyre në Francë duke marrë pjesë në një ceremoni në Arc de Triomphe në Paris, ku ekipet e forcave ajrore nga të dy vendet shfaqën aftësi akrobatike.

Përveç mbretit dhe mbretëreshës, në bagazhin e tyre ka edhe një numër rojesh.

Telegraf.rs ka siguruar një video që tregon anëtarët e sigurimit të Charles duke patrulluar rrugët e Parisit.

Punonjësi i sigurisë, i cili hipte në një xhip pa çati, në një moment ka hasur në një pengesë në rrugë. Më pas ata u hodhën dhe në një moment u duk sikur do të binin nga automjeti, por për fat nuk ndodhi kështu dhe ata vazhduan me shpejtësi rrugën.

Për të kujtuar, Mbreti Charles kishte planifikuar që Franca të ishte vendi i parë që do të vizitonte pasi të bëhej mbret, por udhëtimi i planifikuar për në mars u shty për shkak të protestave në Francë për reformën e propozuar të sistemit të pensioneve.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës