VIDEO: Policia e Kosovës bëri të ditur se si duket shtëpia e Milan Radoiçiqit dhe e krahasoi atë me Pablo Escobar

Foto: Profili zyrtar në Facebook i Ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Djeljaj Sveklja

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Policisë së Kosovës, Zeljaj Sveklja video nga brenda vilës së Radoiçiqit në bregun e liqenit të Gazivodes, duke e quajtur atë Pablo Escobar të rajonit.

“Sulmi terrorist me të cilin është përballur policia e Kosovës në fshatin Banjskë do të hetohet në detaje dhe deri në fund. Policia e Kosovës, në përputhje me vendimin e gjykatës, sot ka bastisur banesën e Milan Radojçiqit, vilën e tij në liqenin e Ujmanit”, ka shkruar Sveklja në profilin e tij në Facebook, transmeton “Nova.rs”.

“Edhe nga fotot që mund të shihen, është e qartë se nuk është një ‘luftëtar i lirisë’ por Pablo Escobar nga rajoni”. Nën petkun e mbrojtësit të qytetarëve, ai dhe bashkëpunëtorët e tij u bënë multimilionerë në kurriz të ligjit, shtetit dhe qytetarëve të tjerë. Prandaj është e nevojshme të hetohet vendi i krimit gjatë gjithë këtyre viteve në veri të vendit bashkë me gjithë pasurinë e grupit terrorist”, ka përfunduar Sveklja.

Sot është bastisur prona e Milan Radoiçiqit në Kosovë, ndërsa në ndërkohë ka pranuar përgjegjësinë e plotë për ngjarjet në fshatin Banjskë, ku humbën jetën katër persona.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës