VIDEO | Kur fati luan rolin e tij: Ramos shënon autogol për shkak të një djali që e shoqëroi në 2016

Foto: Pamja e ekranit

Futbollistët e Barcelonës më shumë seç pritej, “thyen” rezistencën e Sevillas dhe festoi me 1:0, tragjedia për ekipin mysafir ishte Sergio Ramos i cili shënoi autogol.

Veterani spanjoll që u rikthye në Sevilla këtë verë, shkundi rrjetën e tij në minutën e 76-të pas një krosimi të të riut Lamin Yamal. Pas kësaj situate, mediat në Spanjë kujtuan një “El Clasico” të luajtur në vitin 2016.

Në atë kohë, Yamal i super-talentuar ishte shoqëruesi i Ramos kur ai doli në fushë si fëmijë nga shkolla e Barcelonës. Me kalimin e kohës, Yamal u zhvillua shumë mirë, kështu që tani ai është një nga shpresat më të mëdha të Barcelonës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës