VIDEO | Casemiro udhëhoqi Brazilin në raundin e XNUMX-të dhe bëri të lumtur Serbinë

Foto: EPA-EFE / Tolga Bozoglu

Brazili nuk dominoi, por luajti aq sa duhej për të mundur Zvicrën dhe për të siguruar një vend në raundin e XNUMX-të. “Karioki” festoi fitore ndaj Zvicrës me 1:0.

Nëse dy ndeshjet e para sot sollën emocione dhe shumë gola, ky takim nuk ishte i tillë. Gati nuk pamë raste më serioze gjatë gjithë lojës. Fakti që në pjesën e parë ishte momenti më interesant kur në stadium flet shumë se çfarë futbolli luhej rryma u ndërpre për disa sekonda në përfundim të pjesës së parë.

Gjërat nuk ndryshuan shumë në pjesën e dytë, Zvicra u tërhoq në gjysmën e saj, ndërsa Brazili kishte iniciativën, por pa raste serioze shënimi. Vinicius Jr tronditi rrjetën por goli i tij u anulua për pozicion jashtë loje pas një reagimi VAR. Ai i siguroi Brazilit fitoren dhe XNUMX/XNUMX-ën Casemiro në minutën e 83-të.

Fitorja e Brazilit ka rëndësi të madhe edhe për Serbinë, të cilës i duhet një fitore ndaj Zvicrës në xhiron e fundit për t'u kualifikuar në XNUMX/XNUMX, por Brazili nuk duhet të humbasë as nga Kameruni.

Video e ditës