VIDEO | Carlos Santana i bie të fikët dhe rrëzohet gjatë performancës: Tifozët të shqetësuar

Foto: Printscreen - Instagram/Youtube

Kitaristi legjendar Carlos Santana (74) i ra të fikët dhe u rrëzua gjatë performancës së tij në qytetin Clarkson, në shtetin e Michigan në Shtetet e Bashkuara, raporton BBC News.


Në rrjetet sociale ka nisur menjëherë të qarkullojë një video e shkurtër e koncertit, e cila është ndërprerë pasi gjendja shëndetësore e kitaristit është rënduar.


Lajmi i mirë është se kitaristi, pasi mori kujdesin e nevojshëm mjekësor dhe mori pak forcë, përshëndeti fansat me një tundje të dorës teksa ekipi mjekësor e largoi nga skena.


Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar se çfarë ka ndodhur me Santana-n, por mediat kujtojnë se vitin e kaluar kitaristi kishte një operacion në zemër, për shkak të të cilit u anuluan të gjitha shfaqjet në dhjetor.

Video e ditës