VIDEO | Çfarë miss: Një pallat luksoz bën zhurma të padurueshme dhe i çmend fqinjët

Foto: Instagram / shoreline_folkestone

Blloku i ri luksoz i banesave Shoreline Crescent i ndërtuar nga milioneri britanik Sir Roger de Haan në Folkestone, Kent, ka shkaktuar zemërim në mesin e banorëve vendas, raporton "Punkuffer".

Gjegjësisht, ndërtesa, e cila ka 84 apartamente luksoze me çmim nga 430.000 mijë deri në 1,8 milionë funte, i mban fqinjët zgjuar gjatë gjithë natës, për shkak të fasadës së saj specifike që lëshon zhurma të padurueshme kur fryn era.

Foto: Instagram / shoreline_folkestone

Banesat janë pikërisht në breg të detit dhe besohet se era që fryn nëpër parmakët e lakuar të ballkonit prodhon një fërshëllimë që i çmend njerëzit e Folkestone. Vendasit në portin e vogël në jug të Anglisë ankohen për zhurmën e tmerrshme, duke e përshkruar atë si një kombinim i tingujve të harpës dhe ksilofonit.

Foto: Instagram / shoreline_folkestone

Ata pretendojnë se tingujt janë bezdisshëm dhe të kujtojnë zhurmën në vesh që zakonisht shoqërohet me tringëllimë në veshët. Kjo është arsyeja pse ndërtesa e re quhet me tallje ndërtesa e tringëllimëve.

Foto: Instagram / shoreline_folkestone

Sa më të forta të jenë erërat në Folkestone, aq më e padurueshme është zhurma.

“Prisni të fillojë stuhia e dimrit”. Atëherë do të kemi një problem real”, theksojnë banorët.

Si tingëllon ndërtesa kur fryjnë erëra të forta, dëgjoni videon më poshtë:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës