VIDEO: Si Sandra dhe Isidora filluan një biznes të suksesshëm lulesh

Fabrika e Luleve/Foto: Facebook

Sandra dhe Isidora janë dy vajza të reja nga Shkupi, të cilat në kulmin e pandemisë filluan një biznes të vogël të suksesshëm të quajtur “Fabrika e Luleve”. Tre vite më vonë, buqetat e tyre dhe aranzhimet me lule janë shumë të njohura dhe zbukurojnë shtëpitë, zyrat, hapësirat urbane. Një pamje që magjeps syrin dhe kënaqet me një shpërthim aromash, ngjyrash dhe tekstesh – një art i vërtetë që mund të mblidhet në pëllëmbën e dorës dhe që nuk lë askënd indiferent.

Si lindi ideja për këtë biznes lulesh, të cilin e ngritën në nivel të artit aplikativ, tregojnë për “Sloboden Pechat” këto dy femra nga Shkupi.

Shikoni videon:

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës