VIDEO: Pranë fshatit Brodec të Sharës, një ari hidhet në Pena për të shpëtuar ariun nga ujërat e shpejta të lumit.

Foto: Facebook

Në faqen e Facebook-ut Selo Brodec është shfaqur një video ku shihet një ari duke kërkuar këlyshin e tij në ujërat e shpejta të lumit Pena.

Vendndodhja është vetëm njëqind metra nga fshati Šarplanina i Brodecit, përgjatë rrjedhës së Penës. Ariu fillimisht kalon lumin nga njëra anë dhe më pas nga ana tjetër në kërkim të ariut. Pas rreth një minute, ariu shfaqet, i mbajtur nga uji i vrullshëm dhe ariu kërcen pas tij në përpjekje për ta shpëtuar. Lumi i bart ato në rrjedhën e poshtme, por rezultati nuk mund të shihet nga pylli i dendur. Ndërkohë, teksa ky “mision shpëtimi” po vazhdon, buzë lumit shfaqet një tjetër ari, i cili ndjek ngjarjen dhe vazhdimisht dëgjohen ulërima.

Banorët e Brodecit na dëshmuan se ariu me këlyshë vazhdimisht “viziton fshatin” dhe afrohet dhjetë metra në shtëpitë e para, ndoshta në kërkim të ushqimit.

Foto: Facebook

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës