VIDEO: Qyteti jugor rus i Voronezh ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pasi një dron u përplas në një ndërtesë banimi

Foto: Twitter

Një dron u përplas në një ndërtesë apartamentesh në qytetin jugor rus të Voronezh sot, në atë që hetuesit e quajtën një "akt terrorist" në interes të Ukrainës, duke bërë që guvernatori rajonal të urdhërojë një gjendje të jashtëzakonshme.

Tre persona mbetën të plagosur lehtë, siç pretendon guvernatori i rajonit Aleksandar Gushev, në aksionin terrorist e sabotues.

Komiteti Shtetëror Hetimor i Rusisë, i cili merret me krimet e rënda, tha se kishte hapur një çështje penale kundër "personave që veprojnë në interes të udhëheqjes ushtarako-politike të Ukrainës".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës