VIDEO: Juventusi feston një tandem të ri, dyshënues i Vlahovicit ndaj Sassuolos

Dusan Vlahovic dhe Angel Di Maria për triumfin e parë të Juves në Serie A/Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Futbollistët e Juventus sot e mundën Sassuolo në shtëpi me 3:0 në ndeshjen e xhiros së parë në Serinë A italiane.

Përfaqësuesja serbe ishte dy golashënues për “Zonjën e Vjetër”. Duуan Vlahovi. nga një penallti në minutat 43 dhe 51 të takimit në stadiumin “Allianz” të Torinos.

Argjentinasi asistoi në golin e dytë Angel Di Maria i cili filloi serinë e golave ​​në minutën e 26-të pas pasimit të Alex Sandro.

Në raundin e ardhshëm, Juve do të vizitojë Sampdoria-n më 22 gusht, ndërsa Sassuolo do të presë Lecce-n dy ditë më parë.

Paraprakisht me tërbim ka nisur Napoli i përfaqësueses maqedonase Elif Elmas Triumfi si mysafir ndaj Veronës (2:5).

Video e ditës