VIDEO | Juventusi mundi Salernitanën me një makinë serbe

Foto: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Në Serinë A të Italisë, Juventusi ka festuar sonte në mbrëmje ndaj Salernitanës me 0:3, dhe në radhët e “zonjës së vjetër” lojtarët kryesorë ishin përfaqësueset serbe. Filip Kostiq и Dushan Vllahoviq.

Juventusi ndaj Salernitanës tregoi se është një kundërshtar shumë më i mirë dhe me meritë fitoi tre pikët. Dushan Vllahoviq pas një pauze gati katër mujore ka hyrë në listën e golashënuesve në minutën e 26-të.

Në fund të pjesës së parë, një tentativë e Vlahoviqit u kthye në asistim për bashkatdhetarin e tij Filip Kostic, i cili vendosi topin në rrjetë për 2:0.

Fillimi i pjesës së dytë solli golin e dytë të Vlahovicit dhe tashmë ishte e qartë se ku do të shkonin pikët nga kjo ndeshje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës