VIDEO | Juventus mundi Lecce, Milik hero

Foto: EPA-EFE / Alessandro Di Marco

Skuadra e Juventusit fitoi me rezultat minimal 1:0 ndaj Leçes në xhiron e 6-të të Serisë A italiane.

Fitorja për “zonjën e vjetër” vjen pas humbjes 4-2 ndaj Sassuolos në fundjavë. Sot heroi i ekipit Massimiliano Allegri ishte sulmuesi polak Arkadiusz Milik.

Milik shënoi golin e vetëm në minutën e 57-të të takimit, i cili rezultoi i mjaftueshëm për të fituar tre pikët.

Në kohën shtesë Kaba nga radhët e Leçes fitoi karton të kuq për simulim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës