VIDEO | Jokiç bëri diçka që askush nuk ka mundur ta bëjë për 40 vjet, Donçiç ishte i madh edhe në humbjen e Dallasit

Foto: Denver Nuggets

Luka Donçiq и Nikolla Jokiq luajti ndeshje fantastike për Dallasin dhe Denverin mbrëmë.

Donçiç u bë baba dje pasi e fejuara e tij solli në jetë një vajzë Gabriela dhe për shkak të kësaj ai mori një ditë pushimi, dhe kundër Oklahoma u kthye në parket. Skuadra e tij humbi 120:126, por Doncic realizoi triple-double-in e dytë të sezonit.

Donçiç e përfundoi ndeshjen me 36 pikë, 15 kërcime dhe 18 asistime. Megjithatë, nuk mjaftoi për të parandaluar dështimin e “viçave”.

Nikolla Jokiq Në fitoren 117-123 të Denverit ndaj Sacramento-s, ai realizoi triple-double-in e tij të tetë në sezon me 36 pikë, 13 kërcime dhe 14 asistime, ndërsa bëri sërish histori me diçka që askush nuk e ka bërë në 40 vjet.

Reprezentuesi serb arriti rezultate dyshifrore në tre kategori statistikore për dy ndeshje radhazi, me të paktën 30 pikë të shënuara, ndërsa nuk humbi asnjë top, gjë që ka qenë prej kohësh e padëgjuar në ligën më të fortë në botë. koha.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës