VIDEO: Jokic është një makinë triple-double

Nikola Jokic shkëlqeu, por Denveri humbi nga Toronto / Foto: EPA-EFE / JASON SZENES

Nikola Jokic vazhdon të dominojë në NBA League dhe fitorja e tij Denver Nuggets 116-105 ndaj New Orleans rezultoi në 69 triple-double në karrierë.

Kjo është arsyeja pse statistikat tregojnë se sa dominues është në parket e NBA-së, Jokic ka plot gjashtë arritje triple-double në janar. I vetmi që është më i mirë se Jokiç është qendra legjendar Wilt Chamberlain, i cili në mars 1968 pati një arritje të pabesueshme prej 11 triple-double.

- Është kënaqësi të luaj me Jokiçin. Vizioni i tij në fushë, vetëmohimi, dashuria për basketbollin i motivojnë të gjithë. “Ai bën që gjithçka të duket si argëtim, dhe më pas është shumë më e lehtë”, tha shoku i skuadrës Aaron Gordon.

Chris Paul shënoi gjithashtu një triple-double në fitoren e Phoenix ndaj Minesotës. Mbrojtësi mori pjesë në fitoren e skuadrës së tij me 21 pikë, 10 kërcime dhe 14 asistime.


Rezultatet:
Orlando Magic - Detroit Pistons 119: 103
Atlanta Hawks - Boston Celtics 108: 92
Charlotte Hornets - LA Lakers 117: 114
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 110: 125
Memphis Grizzlies - Utah Jazz 119: 109
Miami Heat - LA Clippers 121: 114
New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 105: 116
Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 110: 113
San Antonio Spurs - Chicago Bulls 131: 122
Phoenix Suns - Minesota Timberwolves 134: 124
Milwaukee Bucks - New York Knicks 123: 108

Video e ditës