Mirko Ivanovski ishte i saktë nga pika e bardhë në humbjen e Dinamo Bukureshtit nga Gaz Metan (2: 1) / Foto: EPA / STIAN LYSBERG SOLUM

Në xhiron e 12 -të të kampionatit më të fortë rumun, skuadra e Dinamos së Bukureshtit humbi në ndeshjen kundër Gaz Metan me rezultat 2: 1.

Në pjesën e parë, nikoqirët kryesuan me 2: 0, gola të shënuar për një periudhë prej dy minutash përmes Deacon.

Ndërkombëtari maqedonas Mirko Ivanovski, i cili e luajti tërë ndeshjen për Dinamo të Bukureshtit, e zbuti humbjen në minutën e 84 -të nga pika e bardhë.

Ishte goli i parë për sulmuesin tonë 31-vjeçar në paraqitjen e pestë në kampionat për Rednik.

Aktualisht në tryezë, Dinamo Bukuresht është në vendin e parafundit të 15 -të me shtatë pikë, dhe në raundin tjetër do të luajë me Rapid Bukureshtin në shtëpi më 23 tetor 2021.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.