VIDEO | Italia me një kthesë për të fituar ndaj Shqipërisë

Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Kampionia në fuqi e Evropës, Italia, e nisi me fitore kampionatin në Gjermani pasi mposhti sonte në Dortmund Shqipërinë me 2:1.

Ndeshja nuk nisi mirë për favoritin pasi Shqipëria kaloi në epërsi pas vetëm 23 sekondash lojë qëllimi i Nedim Bajrami. Përfaqësuesja shqiptare me këtë gol vendosi edhe rekordin e golit më të shpejtë të shënuar në Europian.

Por Italia tregoi karakter pasi pësoi një gol dhe nuk la që ai gol të ndikonte në lojën e tyre. Azzurrët dominuan në minutat në vijim, ndërsa në minutën e 11-të Alessandro Bstoni barazoi rezultatin. Vetëm pesë minuta pas golit KallashNjë tjetër futbollist i Interit është futur në listën e golashënuesve, Nicolo Barella.

Mesfushori goditi rrjetën e Shqipërisë me një goditje të fuqishme për një kthesë të plotë. Në vazhdim të pjesës së parë, Italia kishte kontrollin e lojës, por nuk shënoi më gol. Në pjesën e dytë, Italia vendosi të luajë për rezultatin dhe ta çojë ndeshjen në fund me një lojë të qetë. Pikërisht kështu ndodhi me të zgjedhurit Spageti ata po festonin një fitore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës