VIDEO INTERVISTË | Dolstra: Shkupi i ndarë me një vijë të padukshme në qendër, Lisica më e ndotur, Gjorçe më pak

Alex Dolstra/Foto: Free Press

Shkupin e ndan një vijë e padukshme, njëra anë e qytetit është shumë e ndotur, e tjetra shumë pak - thotë çifti i martuar Iva dhe Aleksandër Dolstra në emisionin e mëngjesit. Shtypi i Lirë në Slobodna TV. E pyetur se cila komunë është më e ndotura, Dolstra thotë se tabloja është shumë e ndryshme.

– Është shumë interesante të përmendet. Kur shihni hartën e Shkupit, mund të shihni se praktikisht ekziston një linjë që kalon në qendër të qytetit. Pikërisht aty ku fillon Aerodromi, Lisica, pastaj Autokomanda, Kisella Voda, ndotja është e madhe. Me të shkuar majtas në drejtim të Karposhit, Vllasë, Gjorçe Petrovit, ajri është më i pastër. Situata është e tillë sepse këtu përdoren më pak dru zjarri dhe gjithnjë e më shumë përdoren inverterë për ngrohje apo pajisje të tjera elektrike - thotë Dolstra.

Më poshtë ndiqni të plotë intervistën e Iva dhe Alex Dolstra: 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës