VIDEO INTERVISTË | Angjelka Peeva-Laurencic: Takimi i lidershipit nuk është një herë

Angelka Peeva Laurencic - eksperte për PR / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Angjelka Peeva-Laurencic në një intervistë për “Utrinski Pechat” është referuar takimit të lidershipit mes presidentëve Dimitar Kovaçevski dhe Hristijan Mickoski, marrëveshjes dhe zhvillimeve të ardhshme në skenën politike maqedonase.

-Pas mbledhjes së lidershipit dhe rezultatit të tij, të krijohet ndjenja se ende nuk jemi në gjendje të fluturojmë në vend. Është e qartë se ka ende një lloj plani që na jep shpresë sepse ne si qytetarë jemi të etur për lidership dhe për një plan që diçka e mirë do të ndodhë akoma. Kur liderët marrin përgjegjësi politike, marrin edhe barrën e marrjes së vendimeve të caktuara politike që mund të mos pranohen nga të gjithë për momentin dhe nuk do të sjellin vota, por do t'i sjellin prosperitet brezit aktual dhe brezave që vijnë, tha Angjelka Peeva- Laurencic.

Shikoni të gjithë intervistën në video:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës