VIDEO | Interi me siguri po shkon drejt Scudetto-s në Serie A

Foto: EPA-EFE / Daniel Dal Zennaro

Sonte skuadra e Interit ka festuar një fitore bindëse ndaj Atalantës 4:0 pa probleme të mëdha. “Nero Azzurrit” e justifikuan plotësisht rolin e tyre favorit dhe siguruan fitoren me dy gola në të dyja pjesët.

Ai ishte lider në fushë për Interin Lautaro Martinez i cili luajti një tjetër lojë të madhe. Fillimisht në minutën e 11-të u trondit rrjeta e Interit, por ai gol i De Ketelare u anulua për shkak të pozicionit jashtë loje.

Pas asaj situate, Interi ka hyrë në skenë dhe ka mposhtur tërësisht ekipin mysafir. Rezultati u hap në minutën e 27-të kur Matteo Darmian përdori një “mbeturinë” dhe tundi rrjetën. Lautaro Martinez shënoi një gol të mrekullueshëm në fund të pjesës së parë për të kaluar Interin në epërsi 2:0 në pushim.

Interi mori iniciativën edhe në pjesën e dytë dhe tashmë në minutën e 54-të fitoi një penallti. Carnesky e shpëtoi gjuajtjen, por topi erdhi Dimarko i cili rriti në 3:0. Ai shënoi finalen 4:0 Fratezi me një gol në minutën e 72-të.

Me këtë fitore Interi mori një avantazh të madh prej 12 pikësh në krye të tabelës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës