VIDEO: Të plagosur para Kuvendit, policia arreston protestuesit

Foto: print screen

Policia nisi arrestimin e demonstruesve në protestën e mbrëmjes së sotme kundër propozimit francez para Kuvendit, pasi revolta u përshkallëzua në një pjesë të turmës dhe u shfaqën demonstruesit me fantazma, të cilët nisën të hidhnin lloj-lloj objektesh, fishekzjarre dhe bomba tymuese drejt forcave speciale.

Një pjesë e mediave raportoi se në përleshjet me protestuesit ka pasur edhe policë të plagosur, të cilët kanë thyer gardhin mbrojtës dhe kanë nisur të futen në godinë. Në një moment para Kuvendit ka dalë një autoambulancë.

Video e ditës