VIDEO | Ilievski nisi mirë te Rabotniçki: Tre pikë për “debarmaalcët” në Shtip

Në ndeshjen e dytë të programit të sotëm në Ligën e Parë maqedonase, Rabotniçki, i cili në periudhën mashtruese pati ndryshime në staf profesional nga Shtipi, rikthehet me tri pikë.

Për strategun e ri Milan Ilievski kjo ishte ndeshja e parë në stol. Kujtojmë se raundi u hap me barazimin e Maqedonisë Gjorçe Petrov dhe Strugës Trim Lum.

Larg Bregalnicës, “Debaramaalci” shënuan fitore 1:3. Ndeshja u hap pas minutës së 26-të kur Velkoski nga penalltia goditi rrjetën e vendasve. Ishte edhe goli i vetëm në pjesën e parë.

Bregalnica nuk u dorëzua dhe me një lojë të tillë në minutën e 63-të barazoi me golin e Gokiqit, duhet përmendur se vetëm katër minuta më parë Altiparmakovski nuk shënoi penallti.

Mirëpo, Rabotniçkit nuk iu desh shumë për të rifituar avantazhin, ndodhi në 15 minuta për të kaluar përmes Rusheviqit. Përfundimin 1:3 e bëri Velkoski në minutën e 89-të me golin e dytë.

Për Rabotniçkin kjo ishte fitorja e parë pas barazimit dhe disfatës në dy xhirot e mëparshme, me të cilën Maqedonia Gjorçe Petrov kërceu në tabelë dhe me 10 pikë tani ndodhet në pozitën e shtatë.