VIDEO | Icardi vendosi derbin turk, Bardi luajti 20 minuta

Galatasaray festoi fitore në derbin turk me 2:1, dhe Ennis Bardy ai luajti rreth 20 minuta në këtë ndeshje.

Gomez shpejt kaloi Trabzonspor në epërsi në minutën e parë, por Galatasaray kaloi Driss Mertens në minutën e 18-të barazoi në 1:1. Një tjetër emër i njohur nga radhët e Galatasaray-t hyri në listën e golashënuesve, Mauro Icardi gjuajti për epërsi 2:1 në minutën e 53-të. Ky gol i argjentinasit rezultoi vendimtar.

Bardi ka hyrë në lojë në minutën e 80-të, por duke pasur parasysh zgjatjen e gjatë në fushë ka kaluar rreth 20 minuta.

Në tabelën e Superligës Turke, Galatasaray është në krye me 54 pikë dhe Trabzonspor është i gjashti me 38 pikë.