VIDEO: Fitorja e Erdoganit festohet edhe në Shkup

Pjesëtarët e komunitetit turk në Shkup festojnë fitoren e presidentit turk Erdogan/Foto: TRT/Twitter

Pjesëtarë të komunitetit turk në vend sonte në Shkup po festojnë fitoren e presidentit aktual të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, i cili shpalli fitoren në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Të organizuar me automjete dhe flamuj turk, pjesëtarët e komunitetit turk në vend lëvizën nëpër zonën qendrore të qytetit.

TRT raportoi se pas numërimit të 97,9 për qind të votave, Erdogan kryeson me 52 për qind, ndërsa kandidati i tij i opozitës Kemal Kilicdaroglu fitoi 14 për qind.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës