VIDEO: Huliganët e Olimpias nxituan në një konferencë për shtyp dhe përzunë trajnerin e ri

Printskron/Twitter/Nogomania

Disa huliganë nga Green Dragons, një grup tifozësh që mbështet Olimpija Ljubljana, sulmuan konferencën për shtyp të trajnerit të ri Albert Riera, i cili është një ish-lojtar i Liverpoolit që zëvendësoi Robert Prosinečki në pankinë, dhe i thanë atij se nuk ishte i mirëpritur.


Spanjolli u hutua dhe i habitur nga ndërhyrja e tyre në prezantimin zyrtar, huliganët i thanë se nuk ishte i mirëpritur këtu, pas së cilës Riera u ngrit dhe doli nga dhoma.


Spanjolli sot ka zëvendësuar zyrtarisht në stol Robert Prosinechkin, i cili u largua nga klubi slloven pas vetëm tre muajsh për shkak të mosmarrëveshjeve me drejtuesit. Tifozët kanë marrë anën e tij dhe tashmë kanë protestuar kundër administratës aktuale.

 

Video e ditës