VIDEO| Kroacia mori avionin e parë luftarak Rafale

Në bazën e Forcave Ajrore Franceze, Mont-de-Marsan, një ceremoni historike, solemne e dorëzimit të avionit të parë luftarak Rafale në Kroaci, pra transferimi i pronësisë midis Republikës së Francës dhe Republikës së Kroacisë, do të mbahet.

në prag të dorëzimit të aeroplanit “Rafal” në Kroaci, në Francë, pjesëtarët e Forcave Ajrore Franceze dhe Forcave të Armatosura të Republikës së Kroacisë (MORH) kryen veprimet e fundit përgatitore për marrjen e tyre, njofton N1 Zagreb.

Ky është i pari nga 12 avionët Rafale, një avion luftarak shumëfunksional me dy motorë të gjeneratës 4,5+ nga prodhuesi francez Dassault Aviation, të cilin Franca do ta dorëzojë në Kroaci.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës