VIDEO | Horror në Indi: Një vajzë e përdhunuar dhe gjysmë e zhveshur (12) vrapon nëpër rrugë, askush nuk e ndihmon

Një vajzë 12-vjeçare e përdhunuar në Indi nuk mori ndihmë për 2 orë/Foto: Screenshot/H

Përdhunimi në grup i vajzave dhe grave të reja ka qenë një problem në Indi prej dekadash dhe video e fundit tronditi publikun indian dhe atë botëror sepse dëshmon indiferencën e qytetarëve kur një vajzë 12-vjeçare e dhunuar vrapon furishëm në rrugë. dhe kërkon ndihmë, por ajo nuk e merr, përkundrazi kalimtarët e rastit ndjekin viktimën e përdhunimit gjysmë të zhveshur dhe të gjakosur pa dhënë ndihmë, pa thirrur policinë apo ambulancën.

Kaluan gjithsej dy orë para se e mitura më në fund të gjente dikë që ta ndihmonte - një prift hindu - pasi u përdhunua në qytetin Huizhou nga një shofer i cili u arrestua.

"Nuk mund të fliste." Sytë e saj ishin të enjtur të mbyllur. I dhashë një letër dhe një laps, por ajo nuk mund të shkruante asgjë”, tha Raul Sharma, njeriu që më në fund iu përgjigj lutjeve të 12-vjeçarit për ndihmë.

Sipas BBC, vajza 12-vjeçare u dërgua në spital ku iu nënshtrua një operacioni.

Pas publikimit të videos, e cila u kap nga kamerat e sigurisë, policia u urdhërua të dhurojë gjak për vajzën 12-vjeçare dhe kryebashkiaku i zonës tha se do të kujdeset në çdo mënyrë për të.

“Ajo tani është vajza jonë si dhe vajza e shtetit dhe do të kujdesemi që autori të dënohet më rëndë”, tha ky zyrtar.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës