VIDEO: Tmerr në Cetinje, nga të shtënat kanë mbetur të vrarë 11 persona, mes tyre edhe fëmijë

Vrasja në Cetinje/ Foto Printscreen Vijesti.me

Njëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vdekur dhe gjashtë të plagosur në incidentin e sotëm që ka ndodhur rreth orës 16:XNUMX në Cetinje dhe policia malazeze ka vrarë sulmuesin.

Në vendbanimin Medovina në Cetinje, 11 persona u vranë dhe gjashtë u plagosën, përfshirë një pjesëtar të policisë, konfirmoi policia e RTCG.

Transmetuesi publik malazez raporton se tragjedisë i ka paraprirë një konflikt familjar, pas të cilit sulmuesi ka qëlluar rastësisht kalimtarët në rrugë. Sulmuesi ka qëlluar edhe në drejtim të policisë dhe në përleshje ka mbetur i vrarë.

Katër të lënduar janë të shtruar në spitalin e Cetinjes, ndërsa dy në Qendrën Klinike në Podgoricë.

Sipas informacioneve jozyrtare, sulmuesi është një 34-vjeçar, i cili ka qëlluar edhe mbi fëmijët.

Ajo pjesë e qytetit është e bllokuar, prania e policisë është shtuar, si dhe janë mbledhur një numër i madh i banorëve të zonës.

RTCG mësoi nga dëshmitarët okularë në vendngjarje se sulmuesi po lëvizte nëpër lagje dhe qëllonte mbi qytetarët që ndodheshin aty.

Video e ditës