Holanda dhe Franca luajtën ndeshjen e parë pa gola në Kampionatin Evropian

Foto: KPANGSUES EPA-EFE / FILIP

Në ditën e shtatë të kampionatit, në derbin mes Holandës dhe Francës, sonte pamë ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian që përfundoi pa gola.

Më dinamike e ndeshjes së sotme ishin 15 minutat e para kur Franca krijoi dy raste të mira, por edhe Holanda kërcënoi përmes Gakpo. Mundësia më e madhe për francezët ishte lojtari i Juventusit, Adrien Rabiot i cili doli i vetëm përballë portierit të Holandës, por për pak i ka shpëtuar topi dhe nuk ka arritur të gjuajë.

Edhe pse Holanda kishte më pak raste, sërish goditi rrjetën Magnan, por qëllimi i Chavy Simmons u anulua pas shqyrtimit të VAR për shkak të pozicionit të paligjshëm.

Në tabelë Holanda dhe Franca kanë nga katër pikë, Austria ka nga tre, Polonia nuk ka pikë. Në xhiron e fundit Holanda do të përballet me Austrinë, kurse Franca me Poloninë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës