VIDEO | Kaos para fillimit të finales në Pragë: Huliganët e Fiorentinës dhe West Hamit në një betejë të ashpër

Foto: EPA-EFE / MARTIN DIVISEK

Po luhet sonte finalja e Konferencës së Ligës mes Fiorentinës dhe West Hamit, dhe në rrugët para këtij dueli janë vërejtur trazira të mëdha nga ultrasit e dy klubeve.

Huliganët kanë shkaktuar probleme serioze për policinë e Pragës, e cila nuk arriti të mbante nën kontroll situatën. Ngjarja më e madhe ndodhi kur ultrasit e Fiorentinës u futën në vjeshtë ku ndodheshin anglezët dhe u bë një kaos i vërtetë.

Informacioni fillestar është se janë arrestuar dhjetëra persona nga të dyja palët. Ndryshe, të dy klubet janë ankuar për kapacitetin e vogël të stadiumit, për shkak të të cilit klubet kanë marrë vetëm nga 6.000 mijë bileta.

Finalja do të luhet me fillim nga ora 21:00.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës