VIDEO | Një qytet në Poloni i goditur nga një stuhi e fortë, rrugët janë të mbuluara me akull

Stuhi në Poloni / Foto Twitter

Dje rreth mesditës qyteti polak i Gieszno u godit nga një stuhi e tmerrshme me breshër të fortë. Pjesë të qytetit ishin plotësisht të mbuluara me akull, shumë makina ishin bllokuar dhe këmbësorët duhej të fshiheshin për siguri. Më pas erdhën përmbytjet e rrëmbyeshme.

Situata ishte shumë dramatike, në qytet mbërritën njësi të shumta zjarrfikëse nga i gjithë rajoni.

Ndërtesa të shumta, shumë dyqane dhe shkolla u përmbytën. Era ka dëmtuar çatitë në disa pjesë të qytetit.

Siç raportohet në faqen Gniezno24.com, ata nuk kanë përjetuar një stuhi si kjo që nga gushti 2017.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës