(VIDEO) Zjarr i madh në ndërtesën e qendrës së pritjes në pjesën veriore të Melburnit

Një zjarr i madh ka rënë në qendrën e pritjes “Emerald” mëngjesin e sotëm pak para orës 6:XNUMX dhe policia dyshon se bëhet fjalë për zjarrvënie.

Rruga për në vendbanim aktualisht është e bllokuar në të dy drejtimet dhe 12 zjarrfikëse po përpiqen të shuajnë zjarrin në terren.

Banorëve të zonës u është thënë nëse do të udhëtojnë drejt kësaj pjese të vendit për të devijuar në unazën M80 ose për të vazhduar rrugën drejt Mill Parkut.

https://www.instagram.com/p/C3nzS7RtaQ6/

Zjarrfikësit janë thirrur në pallatin dykatësh në rrugën “Matisi” pak para orës 2 të mëngjesit të sotëm.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës