VIDEO: I pushtuar nga emocionet, Gjokoviç festoi me lot në Melburn titullin e ri

foto: EPA-EFE/JOEL CARRETT

Novak Gjokoviç fitoi Australian Open për herë të 10-të në karrierën e tij dhe arriti edhe 22 trofe të Grand Slam-it dhe me kaq barazoi Rafael Nadal.

Pas ndeshjes, tenisti numër një i botës u shkatërrua sërish emocionalisht pas finales kur iu afrua kutisë së tij, më pas u shtri në karrige dhe qau mes të dashurve dhe miqve të tij.

Kur u kthye në fushë, ai qau me lot në karrige kur ishte ulur dhe vuri një peshqir në fytyrë, dhe shumë njerëz në tribunë po qanin me të.

Ajo që për shumë njerëz dukej si "mision i pamundur" gjatë vitit të kaluar pasi Novak vuajti torturat në Australi dhe dëbimi i mëvonshëm ka rezultuar të jetë i mundur. Novak “eci” nëpër turneun në Melburn, ishte bindës dhe është kthyer në krye.

Tani për serbin, sigurisht që do të pasojë një mision i ri, dhe ai do të jetë i vetmi me më shumë tituj Grand Slam në histori.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës