VIDEO: Gjokoviç qau për shkak të Federerit

Foto: EPA-EFE / ANDY RAIN

Roger Federer dje luajti ndeshjen e fundit në karrierën e tij mahnitëse, zvicerani së bashku me Rafael Nadal luajtën në dyshe kundër Jack Sock dhe Francis Tiafoe në Laver Cup, dhe pas ndeshjes pati një lamtumirë emocionale me tenistët dhe tifozët që nuk lanë. një indiferent.

Emocionet ishin të pranishme për të gjithë në arenën “O2” të Londrës, dhe ndonëse në momentet e para pas ndeshjes kur përshëndeti Federerin kishte një buzëqeshje në fytyrë, Novak Gjokoviç nuk e duroi dot dhe më pas qau.

Video e ditës