VIDEO | Drejtoresha e kopshtit mbushi 25 fëmijë në Shkëndija: Kështu punoj, kjo është mënyra ime, i tha policit

25 fëmijë të futur në Chevrolet Spark/Foto: Screenshot/H

Një video tronditëse u shfaq nga qyteti uzbek Bukhara, ku tregohej se si 25 fëmijë të kopshtit ishin "mbushur" fjalë për fjalë në një automjet të vogël Chevrolet Spark dhe pas timonit ishte drejtori i kopshtit i cili donte t'i çonte fëmijët në shëtitje.

- Doje t'i ecte të gjithë? A nuk i shkoi mendja se po i vinte në rrezik të madh? Kush e di! Si drejtoreshë kopshti që kishte përgjegjësinë e plotë për sigurinë e tyre dhe, më pas, si dikush që merret përditë me fëmijët e vegjël, ajo duhet ta dinte. Në rastin e saj, megjithatë, një gjë është e sigurt: se i ashtuquajturi instinkt femëror nuk funksionoi, komentojnë njerëzit në rrjetet sociale, të tronditur nga kjo vepër e pazakontë dhe e tmerrshme e drejtueses së kopshtit.

Kur një polic pa makinën plot me fëmijë në rrugë në Buhara, ai e ndaloi menjëherë - ashtu siç duhej - për kontroll. Siç raporton gazeta gjermane “Bild”, polici nuk mund ta besonte atë që po shihte.

Duke hapur dyert e makinës, ai pa gjashtë fëmijë në sediljen e pasagjerit, 16 në sediljet e pasme, njëri mbi tjetrin dhe tre të tjerët ishin në bagazh.

Nuk dihet ende me çfarë pasojash do të përballet drejtoresha e kopshtit, por kur polici e pyeti se pse po transportonte kaq shumë fëmijë me një makinë të vogël, përgjigja e saj ishte befasuese: “Kështu punoj unë. Kjo është rruga ime!”.

Edicioni gjerman nuk ka asnjë informacion për reagimin e prindërve kur kanë marrë vesh se çfarë u ka bërë kjo drejtoreshë kopshtit fëmijëve të tyre.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës