VIDEO | Gasperini me leksion për Alonson: Atalanta fitoi Europa League me het-trikun e Lukman!

Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Skuadra e Atalantës ka mposhtur sonte Bayer Leverkusenin me 3:0 dhe ka fituar Ligën e Evropës. Ai kishte një mbrëmje ëndrrash Ademola Luckman i cili ka tundur tre herë rrjetën e ekipit gjerman.

Leverkusen ishte i pamposhtur deri sonte në Dublin ku Atalanta i mposhti plotësisht dhe fitoi me meritë trofeun.

Pas më pak se gjysmë ore, Atalanta tashmë kishte 2:0, Lukman shënoi fillimisht në minutën e 12-të, e më pas në të 26-ën skuadra e Alonso-s tentoi të kundërpërgjigjet në pjesën e dytë, por dështoi.

Lukman e përfundoi het-trickin në 15 minuta para, kur ai goditi rrjetën në mënyrë të shkëlqyer. Për Bayerin, i cili më parë fitoi Bundesligën, kjo ishte humbja e parë e sezonit dhe erdhi pikërisht në finalen e Europës. Kujtojmë se Bayer ka shanse për trofe edhe në Kupën e Gjermanisë ku duhet të luajë në finale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës