VIDEO | Fulkrug shpëtoi Gjermaninë nga humbja, Hungaria eliminoi Skocinë me një gol në kohën shtesë

Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Me ndeshjet e mbrëmjes së sotme u kompletua raundi i tretë i Grupit “A” të Kampionatit Evropian, Hungaria fitoi 1:0, ndërsa Gjermania dhe Skocia barazuan 1:1.

Skocia dhe Hungaria bënë një lojë të shkëlqyer me shumë raste, por momenti vendimtar nuk u arrit deri në minutën e 10-të të shtesës. Ai ishte një gjuajtës Kevin Chobot.

Gjermanët ishin gati të humbisnin nga Zvicra, e cila kaloi në avantazh me golin e Ndoye në minutën e 28-të dhe e solli barazimi Rrethi i plotë në minutën e 92-të.

Me barazimin, Gjermania dhe Zvicra siguruan fazën e 16-të të Kampionatit Evropian, ndërsa hungarezët me tre pikë do të shpresojnë të marrin një vend në fazën eliminatore nga kombëtaret e treta më të mira.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës