VIDEO: Futbolli është një lojë mizore, Japonia sulmoi, përfundimisht humbi nga Kosta Rika

Kosta Rika kthehet në raundin e 2022-të në WC XNUMX/foto: EPA-EFE/Ali Haider

Në futboll, skuadra më e mirë, më cilësore nuk fiton gjithmonë dhe dëshmia e fundit për këtë është ndeshja nga Kupa e Botës në Katar në mesin e ekipeve kombëtare të Kosta Rika и Japonia.

Japonezët fituan besim pas fitores së bujshme ndaj Gjermanisë dhe Kosta Rika u mposht 7:0 nga Spanja.

Përfaqësuesi aziatik sot e kishte shumë më tepër topin në këmbë, me më shumë iniciativë dhe më shumë mundësi për realizim, dhe Kosta Rika e priti me qetësi dhe durim rastin e saj dhe e priti me një gol të artë fitoreje. Fuller nga gjuajtja e vetme brenda portës kundërshtare.

Në minutën e 81-të lojtarët e Japonisë nuk reaguan mirë, Tejeda asistoi Fullerin i cili mundi me këmbën e majtë Gonda.

Kjo fitore e Kosta Rikës është gjithashtu një lajm i mirë për Gjermania të cilat nga ora 20.00:XNUMX në derbin e ditës do të garojnë kundër Spanja.

Video e ditës