VIDEO: Edhe futbollisti i Bayer Leverkusenit, Jeremy Frimpong, hodhi flamurin maqedonas

Jeremy Frimpong dhe Nathan Tela në një konkurs gjeografie/foto: printscreen/twitter.com/bayer04_en

Klubet e futbollit dhe sportive ndonjëherë organizojnë kuize për lojtarët e tyre, njohuritë e tyre për sportin dhe shoqërinë testohen.

Kështu, dy futbollistët e Klubi gjerman Bayer Leverkusen, Jeremy Frimpong и Nathan Tella ata kishin një konkurs gjeografie.

Frimpong hyri mjaft i sigurt në ndeshje, por nuk goditi të gjithë flamujt, përfshirë edhe atë maqedonas.

Ai ishte i sigurt edhe për flamurin maqedonas, por në vend të Maqedonisë, mbrojtësi i djathtë holandez 22-vjeçar tha Gjibraltarin, por kjo është arsyeja pse shoku i tij i skuadrës, krahu i djathtë 24-vjeçar nigerian Tela, e ka marrë me mend saktë.

Shikoni më poshtë në video se si dukej e gjitha:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës