VIDEO | Një futbollist i Ligës së Tretë në Bosnjë ka shënuar një gol spektakolar

Фото:

Fundjavën e kaluar në Bosnje dhe Hercegovinë u shënua një gol që rrallë shihet në terrenet e futbollit.

Në ndeshjen e xhiros së 28-të në Ligën e Dytë (Perëndim), kompeticionin e tretë të Bosnjës, Bosanska Krupa, nikoqire, e mposhtën bindshëm 4:1 fqinjët e tyre Sloga BO.

Momenti për të cilin kjo ndeshje tërhoqi vëmendjen e mediave nga rajoni ka ndodhur në minutën e 87-të kur futbollisti Isak Gianna shënoi një gol fantastik me “gërshërë”. Ai e mori topin vetë dhe e vendosi në mënyrë spektakolare në rrjetë.

Videoja e publikuar në “Tik-Tok” ka mbledhur gati një milionë “pëlqime” në vetëm katër ditë.

@__ishak__97__ #gnkbratstvo1918bosanskakrupa #fyp ♬ Merccedecc – Desingerica & Pljugica & Djexon & Coja

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës