VIDEO | Franca mundi me autogol Austrinë

Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Franca ashtu si Anglia nuk shkëlqeu ndaj Serbisë, por arriti një fitore minimale ndaj Austrisë 1:0.

Francezët nuk u shfaqën shumë në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian. Në fillim luftuan për të kaluar në avantazh dhe në fund e bënë me autogol. Shtatë minuta para përfundimit të pjesës së parë Mbape shtytje, a Weber dërgoi topin me kokë në rrjetë.

Franca krijoi disa mundësi të shkëlqyera dhe kulmi është momenti kur Mbape pati një situatë “një me një” me portierin kundërshtar, por ai gjuajti jashtë portës.
N'Golo Kante ishte i shkëlqyer në fushë, ishte në çdo pjesë të fushës dhe pengoi disa aksione të austriakëve.

Gjëja më e rëndësishme për Francën është që më në fund ia arritën qëllimit dhe morën tre pikë në fillim të kampionatit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës