VIDEO | Florentino Perez: “Po, do ta sjellim Mbappen në Real, por jo këtë vit”

foto: EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, tronditi publikun futbollistik duke dhënë përgjigjen e shumëpritur në momentin më befasues.

Njeriu i parë i klubit “mbretëror” ishte i vendosur për të sjellë në kryeqytetin spanjoll yllin e madh të Paris Saint-Germain. Killian Mbape, por kjo nuk do të ndodhë në vitin 2023.

Perez u pyet nga një tifoz i Realit nëse do ta sillte Mbappe në Real dhe u përgjigj:Po, por jo këtë vit".

Francezi ishte një objektiv i madh transferimi i gjigantëve spanjollë verën e kaluar, por ai ri-nënshkrua me të PSG. Tani Real Madridi ka një plan për ta nënshkruar atë si agjent i lirë në vitin 2024.

Sipas informacioneve të fundit në media, sulmuesi planifikon të largohet nga Paris Saints vitin e ardhshëm. Reali do të presë me durim dhe nga fjalët e Perezit mund të hamendësojmë vetëm qëllimet e tij dhe nëse do të punësojë Mbappe në vitin 2024.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës