VIDEO | Instruktorja e fitnesit shfaqi një imazh të deformuar në rrjetet sociale: A ka ndonjë ndryshim?

Stefana Avara
Stefana Avara / Foto: Printscreen / TickTock

Tuta për fitnes Stefana Avara ka postuar një video në rrjetin social “TikTok” në të cilën ka treguar se sa ndryshe mund të shfaqet pamja e trupit në rrjetet sociale.

Pas nesh është periudha festive në të cilën të gjithë shijuam ëmbëlsirat dhe ushqimet e tjera të pasura me yndyrna jo të shëndetshme. Disa prej nesh ndoshta shtojnë disa kilogramë më tepër, gjë që është krejtësisht normale.

E ndërsa kështu duket realiteti ynë, çdo ditë në Instagram dhe rrjete të tjera sociale shohim postime të influencuesve dhe vajzave të tjera që duken “perfekte”. Mund të na “bëjë” të ndihemi të pasigurt kur bëhet fjalë për trupin tonë.

@ defining.fitness Është tekstura e lëkurës për mua 🤷‍♀️ Insta: defining.fitness ❤️ #vetëflove #fitness ♬ Gjuha e lidhur nga LilCobaine - Johnny Pensiero

Në vetëm pak korniza prej pak sekondash, Avara tregoi se ajo që shohim në rrjetet sociale në shumicën e rasteve nuk është reale.

Ajo tregoi se edhe ata persona që kanë top-figurë nuk duken gjithmonë perfekt, siç mund të duket sipas fotove që publikojnë. Gjegjësisht, ajo tregoi se mënyrat e ndryshme të pozimit mund ta ndryshojnë krejtësisht
figura.

Videoja mblodhi më shumë se një milion pëlqime dhe shumë e falënderuan Avarin për zbulimin e së vërtetës.

“Nuk e keni idenë se sa shumë ju vlerësoj dhe sa shumë kisha nevojë për këtë. Faleminderit. "Vajzë, dukesh bukur," i tha asaj një përdorues i TikTok. "Faleminderit, Mbretëresha. “Ti je gjithmonë e bukur”, thuhet në një tjetër koment.

Video e ditës