"Rossonerët", pavarësisht se kishin një rezultat negativ, më në fund triumfuan kundër ekipit të Veronës në Serie A italiane / Milano, Itali / 16 tetor 2021 / Foto: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Lojtarët e Milanit fituan sonte në shtëpi pas një kthesë ndaj Veronës me 3: 2, në një ndeshje nga raundi i tetë në kampionatin më të fortë italian.

Verona kishte një epërsi me dy gola në San Siro pasi Gianluca Caprari shënoi në minutën e shtatë dhe Antonin Barak në minutën e 24-të nga pika e bardhë.

"Rossonerët" bënë një kthesë të plotë gjatë pjesës së dytë. Olivier Giroud shënoi golin e parë në minutën e 59 -të, dhe Frank Casey barazoi në minutën e 76 -të nga pika e bardhë.

Fitoren për nikoqirët e solli futbollisti i Veronës, Koraj Gunter, me një autogol komik në minutën e 78 -të.

Pas fitores së shtatë në ligë, Milani u ngjit në vendin e parë në tabelë me 22 pikë, një pikë më shumë dhe një ndeshje më shumë se Napoli i vendit të dytë të lojtarit të kombëtares maqedonase Elif Elmas.

Verona pësoi humbjen e katërt dhe me 13 pikë zë vendin e 2 -të në tabelë. Më herët sot, Spezia mundi Salernitana 1: XNUMX, a Lazio ishte më i mirë në derbi se Interi në “Olimpico” me 3: 1.