VIDEO | Felix rrëzoi Atléticon, Barca fitoi derbin e La Ligës

Foto: EPA-EFE / Enric Fontcuberta

Portugezët Joao Felix siguroi fitoren për Barcelonën në derbin me Atlético Madrid.

Momenti vendimtar i ndeshjes ndodhi pas gjysmë ore lojë kur pas një pasimi nga Raftet, Felix shënoi një gol për të kaluar Barcelonën në epërsi dhe ky rezultat rezultoi i fundit.

Me këtë triumf, Barcelona është në pozitën e tretë me tri pikë para Atlético Madridit, por skuadra e Diego Simeone ka një ndeshje më pak.

Në krye të tabelës Real Madrid dhe Girona kanë nga 38 pikë në dy vendet e para.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës