VIDEO: Fansat të shqetësuar, Aguero kishte probleme me zemrën në transmetim të drejtpërdrejtë

foto: printscreen/Youtube/20minutos

Futbollisti i famshëm argjentinas Sergio Aguero përfundoi karrierën e tij profesionale në vitin 2021, dhe aktualisht është i angazhuar si komentator në disa televizione argjentinase dhe si “streamer” në Twitch.

Kujtojmë se Agueros iu desh të tërhiqej nga futbolli për arsye shëndetësore, pasi u diagnostikua me aritmi.

Tashmë edhe fansat e tij patën mundësinë të shohin problemet e tij shëndetësore dhe një skenë e ndodhur ka shqetësuar shumë njerëz.

Ndërsa po bënte detyrën e re, Aguero bëri një pushim të shkurtër në një moment dhe e kapi gjoksin me nervozizëm.

Për fat të mirë, gjithçka është mirë me ish-lojtarin e Atletico Madrid, Manchester City dhe Barcelonës dhe ai ka rifilluar aktivitetet e tij në rrjetet sociale.

- Mendoj se kam pasur një aritmi të vogël - tha Aguero në këtë moment.

Në videon e bashkangjitur shikoni situatën që ka shqetësuar fansat e tij. Një nga transmetuesit më të famshëm spanjollë, Ibai Llanos e pyeti Agueron nëse kishte nevojë për kujdes mjekësor, uruguaiani u përgjigj se nuk kishte.

Aguero ka një çip të implantuar që e njofton për një problem në celularin e tij dhe menjëherë tek mjeku nëse sulmi është më i rëndë. Aguero tha vetëm se kishte një sulm mini-aritmie.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës