VIDEO: Tifozët e Galatas në trans, Mertens dhe Torreira mbërritën në pritje të Ronaldos

Foto: galatasaray.org

Skuadra turke më trofetare, Galatasaray, e cila ka 22 tituj dhe një ushtri milionëshe tifozësh, por sezonin e kaluar e mbylli në pozitën e 14-të në tabelë dhe në dëshirën e saj për t'u rikthyer në krye, është mjaft aktive në afatin kalimtar. .

Sulmuesi Haris Seferovic u soll nga Benfica, Sergio Olivera erdhi nga Roma, Leo Dubois nga Olympique Lyonnais dhe Dries Mertes dhe Lucas Torreira mbërritën në Stamboll mbrëmë vonë.


Mertens nënshkroi për Galatasarayn me një pagë vjetore prej 4 milionë euro pasi i skadoi kontrata me Napolin, ndërsa Torreira u ble nga Arsenali për 7 milionë euro.


Tifozët janë në trans pas ardhjes së dy futbollistëve, por janë në pritje të bombës më të madhe të transferimeve të merkatos, Cristiano Ronaldos.

Drejtuesit e skuadrës turke tashmë kanë biseduar me agjentin e portugezit, Jorge Mendes, të cilit i kanë prezantuar ofertën dhe vizionin e klubit dhe janë në pritje të përgjigjes së Ronaldos.

Problemi i vetëm për Galatasaray mund të jetë se ata nuk do të luajnë në Champions League që është një obsesion për Ronaldon dhe ka mundësi që ai të refuzojë ofertën.

Video e ditës